KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12948537
nr 1294 8537
Thyra Appelberg
(1876-1962), Sverige
Oljemålning, (1876-1962) Sverige, "September dag". Signerad. Olja på duk, 40x50cm
Kondition: slitage, skador
Thyra Appelberg, svensk målare och tecknare född 1876, död 1962 .
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 december 2019
kl 18:01:09
28/11 17:50:07
Thyra Appelberg
Läs mer om Thyra Appelberg